HOHO radzi, jak dobrać rozmiar obuwia

Krok 1 – Dużo dobrej zabawy
Musisz znaleźć kartkę, ołówek, linijkę/ centymetr i ochotnika. A! Potrzebna jest także obecność Twoich stóp.

Krok 2 – Aleja Sław
Stań wyprostowana na kartce i pozwól stopie się odprężyć. Ochotnik musi ją teraz precyzyjnie obrysować. Uwaga! Ołówek trzeba trzymać prostopadle do podłogi.

Krok 3 – Chwila prawdy
Teraz zmierz długość oraz szerokość obrysu. Ale nic nie kombinuj! Trzeba to zrobić dokładnie i bez odejmowania. I tak nikt nie widzi… Do dzieła! Zmierz najbardziej skrajne punkty.

Krok 4 – Niespodzianka
Uwaga, uwaga! Zmierz też drugą stopę, bo często się okazuje, że „królewna” jest szersza czy dłuższa od swej siostry. Musisz to wiedzieć.

Krok 5 – Ociupinka matematyki
Masz stopę szczupłą? A zatem do jej długości dodaj 0,5 cm.
Masz stopę szeroką? Dodaj do jej długości 1 cm.
Wynik jest informacją, jak długa powinna być wkładka.

 

Garść rad prosto z serca
➢ Długość wkładki, a zatem i rozmiar buta muszą być większe o 0,5 – 1 cm od obrysu stopy. Dlaczego? Dla wygody! Nie mogą przylegać bezpośrednio, ani być zbyt luźne.

➢ Jeśli masz stopę tęgą, szeroką, z wysokim podbiciem – zawsze dokładaj 1 cm. Zapewni Ci to większą swobodę w bucie i komfort w czasie noszenia.

➢ Planujesz zakup butów letnich, mocno odkrytych? W tym przypadku dodaj 0,5 cm, żeby klapek czy sandał Ci nie uciekał w czasie spaceru.

➢ Ach te szpilki! Nie mogą przecież spadać, ale nie powinny też obcierać. Złoty środek? Nie ma! Każda stopa ma swoje prawa i trzeba sprawdzić jej preferencje. My sugerujemy 0,5 cm.

➢ Botki, kozaki, traperki? 1 cm, żeby zostało miejsce na cieplejsze skarpetki. Chyba, że masz bardzo wąską stopę – wówczas wystarczy 0,5 cm.

➢ Masz pytania? Pisz i dzwoń do HOHO! Chętnie pomożemy!

© 2016-2024  HOHO Wszelkie prawa zastrzeżone